Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.11.2013

Garka už je dospělá mladá dáma. Stále má plno energie a chuť si hrát. Blbnutí je ovšem o poznání kratší a méně intenzivní, holt nám slečna plně dospěla. Napjatě očekáváme její třetí hárání. Krycí pes, Interšampion Blade z Malého ráje, už se nemůže dočkat...

 

22.8.

Dnes jsme obdrželi výsledek testu na DM - je N/N.

 

25.6.

Soulad se standardem, vzhled, povaha i zdravotní stav Garky jsou v naprostém pořádku, máme ty nejlepší možné výsledky bonitace a DKK, můžeme tedy začít hledat krycího psa. Ano, chceme štěňátka, dokud je Garka v tomto ideálním věku.

 

1.6.

Po nejlepším možném výsledku bonitace, o kterém většina majitelů jen sní (a my ho máme!), se můžeme právem pochlubit tím nejlepším možným výsledkem z rtg vyšetření na dysplazii kyčelních a loketních kloubů: DKK A/A (0/0), DLK 0/0.

 

2.5.2012

Opět (už potřetí) jsme byli na každoročním prvomájovém srazu moravských a slovenských čévéček (a čévéčkářů :o) na Velké Javořině. Na rozdíl od hlavní skupiny jsme zvolili odlišnou trasu (z Šibeničáku za Novou Lhotou) většinou chladivým lesem, takže jsme ani nebyli moc unaveni. Jen tu hlavní skupinu jsme na vrcholu nepotkali, kromě pár jedinců, kteří šli také sólo trasu.

 

21.4.2012

Rádi bychom se pochlubili výsledkem dnešní bonitace v Jevišovicích :o)

Získaný bonitační kód A60 Oh P1 znamená, že Garce v kohoutku naměřili 60 cm (ale má poctivých 61,5 až 62), Oh znamená naprosto ideální povahu - dobrácký, méně dráždivý, neboli kliďas, žádný uštěkaný cholerik ani ustrašený nesamostatný závislák, ale kliďas, který se nebojí důrazně zakročit (viz. názorná zkouška povahy - útok figuranta). P1 znamená výborný = nejlepší možný soulad se standardem plemene.

Průběh byl časově náročný, ale Garka obstála skvěle. Jenom při ukázce v pohybu mě v klusu z hravosti kousala do rukávu :o)

Bonitační komise Garku jen chválila a rozhodně nám doporučila krytí a štěňata. Kromě kódu nám ještě velmi pochválili krátké vlčí ucho (pouze 9 cm) a výjimečně široké vlčí čelo (vzácná přednost, hodně zvířat tohoto plemene má úzkou hlavu po německém ovčákovi, vlci mají široké mohutné lebky). Velmi zaujala krásná Garčina hlava s šikmo posazenýma očima.

 

10.11.2011

V dubnu 2012 jedeme na bonitaci, kde bude Garka změřena, prohlédnuta a povahově vyzkoušena. Pokud nebude shledána žádná z vylučujících vad a bude mít i zdravé kyčelní klouby, bude uchovněna. Na to je ale potřeba se předem dobře připravit, takže trénujeme správný postoj, ukázku zubů i měření tělesných partií. Nejde to zrovna hladce, ale děláme pokroky. Věřím, že to s Garkou zvládneme, hlavně páníček by měl být na bonitaci naprosto klidný a vyrovnaný, pak bude i Garka :o) 

20.10.2011

Neodvratně se blíží zima a na Garku čekají lepší časy. Jednak pomalu končím práce na dvoře, zazimuju nářadí a Garce zase pořádně zvětším kotec na nějakých 35 m2. To už je výběh, kde bude moct užívat i část zděného a zastřešeného skladu nářadí a dobře se schovat před severákem. Ale hlavně nás čeká více procházek a výletů, protože bude mnohem víc času. První hárání je za námi a já se těším, že se z Garky konečně stane dospělák, ten vysněný klidný pohodář. Doufejme, už je načase. 

3.10.2011

Před 2 týdny nám Garka začala poprvé hárat - ve 23 měsících. Snáší to dobře, akorát teď často vyje. Je to ale to krásné táhlé vlčí vytí, žádný jekot a pištění se nekoná, v tomto ohledu je zlatá. O víkendech chodíme na dlouhé procházky, za uplynulý měsíc jsme nachodili skoro 100 km, mimo každodenní  venčení. Při jedné 22 km túře nám Garka na 17. kilometru odmítla jít dál, zapřela se předníma o trávu a ne a ne se pohnout :o) Pak si dala říct...

 

30.6.2011

K předchozímu příspěvku Gary bych chtěl dodat, že ji máme rádi, že ji bereme takovou, jaká je, a rozhodně nespojujeme naši lásku k ní s výstavními úspěchy (i když aspoň jeden pohár by v polici být mohl :o). Když vidím ty její oddané oči... Garko, neboj, máme tě rádi

páníček

 

27.6.2011

Dlouho jsem přemýšlela, jak začít. Stalo se toho hodně, a nebylo to vůbec příjemné. Dobře, tak popořádku - měla jsem jet na svou první výstavu do Brna na Intercanis 2011, ale nakonec nejela. Proč? Páníček mě pořád odkrýval dásně, otevíral tlamičku, to bylo samé: "ukaž zuby, ukaž zuby"... ale PROČ bych JÁ, GARA, měla na jakýsi rádobypovel ukazovat své zoubky? Je to snad výhradně MOJE věc! Páníček se naštval a nikam se nejelo. Přestal se mnou komunikovat a vůbec si mě nevšímal, ale pak jsem zaslechla, jak říká, že se na mě nemůže zlobit, že prostě asi na výstavy nemám povahu a že se s tím nějak srovná. Jako ... je teda fakt, (a nepíše se mi to snadno) že jsem trošilinku divoká a nesnáším dotyky, nebo spíš každý dotek považuju za drzost, opovážlivost nebo pobídku ke hře a chňapám po ruce. Jako jooo....trénovali jsme to týdny, ale nějak jsem se prostě zasekla a můžou mi za odměnu dávat i ty nejvoňavější kousky masa, prostě zuby neukážu...mám snad vyšší hodnotu než nějaké výstavní zboží, ne?

2.5.2011

I letos  jsme se zúčastnili výstupu na Velkou Javořinu, tentokrát z obce Strání-Květná. Konečně jsme se setkali se ségrou z "B" vrhu Tarou a její kamoškou Brennou, no pěkně mě holky pohonily po lese...prý jsem na malé škvrně drzá...V půli výstupu jsme to otočili k autu a jeli domů, páníček se musel šprtat na zkoušky, nevzal s sebou ani úvaz, nic, no prostě katastrofa...nevybavený amatér,  jednou za čas se někam jede a...ale bylo tam hezky, jsem moc ráda, že jsem se seznámila s jinými čévéčky a jejich páníčky, dokonce jsem dostala i nějaký ten pamlsek (ale kdepak, páníček by mi nic nedal, od cizího!!)

18.11.

Ve třinácti měsících jsem se snad už tělesně ustálila - v kohoutku měřím mezi 61,5 a 62 cm, vážím 26-27 kg. Mám teď krásný hustý zimní kožich. Doma na mou hyperaktivitu (a rozmazlenost)  zkoušejí metody Cesara Millana, amerického znalce psí duše mexického původu. Musím zklidnit svůj temperament, jsou tak nechutně důslední... :o(( 

24.10.

Ahoj všichni :o)

Musím se pochlubit, o víkendu jsme se vydali na výlet do krásné podzimní přírody. Do auta už nedočkavě skáču sama, strašně ráda cestuju. Mám tam automříž, takže bohužel nemůžu skočit na zadní sedadla a provokovat rodinku. Letmo jsem zaslechla, že teď, když už páníček nemá na baráku co velice dělat, budeme do přírody jezdit častěji. Moc se na to těším.

PS: prý je na titulní straně nějaká moje nová fotka z výletu...

 

7.10.

Včera jsem se mohla konečně proběhnout v tzv. zimní úpravě kotce, která je asi 3x prostornější. Kromě stereotypního ohryzávání boudy teď můžu ničit i trámy a pražce, určené do kotle, dále se můžu hrabat v hromadě kamenů, v záhonu, můžu ohryzávat omítku staré šopy...možností je teď spousta. Akorát teda nemůžu nadále tlapkama rozbíjet okenní tabule zahradního domku a špinit fasádu. Jo a taky plastová bečka je už jinde... Za týden budu slavit své první narozeniny. Páníček je ze mě trochu na nervy, kvůli tomu hlasitému ječení před krmením a při odchodu z domu. Co mu na to mám říct - chtěl mě? Tak aspoň o mně ví...a basta!

Včera jsme poprvé viděli na fotkách z Roudnice bráchu Cairo, je to obr a krasavec!

Nadále bedlivě sledujeme úspěchy naší ségry Bella Tara na závodech a výstavách. Gratulujeme!

 

 19.6.

Intercanis Brno

Dnes byl páníček v Brně omrknout výstavu - jak to tam chodí, já jsem zůstala radši doma, nesnáším cestování. Teď mě to ale mrzí, prý tam byla ségra z B vrhu Bella Tara :o( A získala druhou příčku! 

Poznámka páníčka: cestování trénujem, a na tu výstavu ji za rok určitě vezmu.

1.5.2010  Tretie stretnutie chovateľov a priateľov Československého vlčiaka na Veľkej Javorine

Zúčastnila jsem se svého prvního setkání čévéček a jejích páníčků. Z domu jsme vyrazili o hodinku později než bylo potřeba, ale nahoru na Javořinu jsme šli po kratší modré stezce, takže jsem tam ještě zastihla spoustu chlupáčů. Nahoře jsme s páníčkem a jeho synkem čekali nějaký program, ale buď jsme už přišli pozdě, nebo programem setkání bylo dobře poobědvat :o) Seznámila jsem se s několika dospěláky, většinou to byli psi. Fenky mě moc nemusely :o( Pak jsme se pohodovým tempem vydali zpátky po modré. Ušla jsem min. 13-14 km, moje zatím nejdelší vycházka. V kufru auta na cestě domů jsem dokonce usnula!

2.3.

Dnes mi páníček slavnostně ukázal moje vlastní stránky, jůůůů! Za dva týdny mě čeká měření a vážení, prohlídka zubů, to zas bude otrava :o(  Já tak nerada postojím v klidu a doma jim to pořád vadí...ale prý je to důležité pro můj správný vývoj, tak snad to nějak vydržím.

 

10.2.2010

Nedávno se na mě přijel podívat majitel mých rodičů a prý jsem tlustá...taková netaktnost! Doma to už tušili. Ve 4 měsících jsem při 44 cm v kohoutku vážila 19,5 kg. Nasadili mi dietu, za dva týdny jsem shodila 2 kila, heč! Ale cítím se pořád skvěle, plná vitality a elánu. Teď dostávám tolik, kolik vzhledem ke své váze a věku potřebuji.